Nový prehľad o úspechov vedy Slovak Science Digest

Záleží nám na tom, aby o výnimočných úspechoch slovenských vedeckých osobností vedelo aj medzinárodné publikum.

Publikované: 29.07.2022

Nový prehľad o úspechov vedy Slovak Science Digest

Záleží nám na tom, aby o výnimočných úspechoch slovenských vedeckých osobností vedelo aj medzinárodné publikum. Preto redakcia The Slovak Spectator vďaka našej podpore začína pravidelne mapovať vedecké projekty, ktoré vznikajú na Slovensku a sú zaujímavé aj v medzinárodnom vedeckom prostredí. Štyrikrát ročne Slovak Science Digest prinesie ucelený prehľad výstupov, projektov a spoluprác z prostredia slovenských univerzít a ústavov SAV, ktoré dosiahli v rámci svojho výskumu v sledovanom období nejaký významný medzník. Tento prehľad vychádza v anglickom jazyku.

Prvý prehľad si môžete prečítať tu: https://spectator.sme.sk/c/22942947/edible-packaging-and-hydrogen-buses-what-has-slovak-science-been-up-to.html

Pre prihlásenie k odberu navštívte tento link: https://profil.sme.sk/e-maily#spectator

„Cieľom ocenenia ESET Science Award je predstavovať vedecké úspechy zo Slovenska domácemu publiku rovnako ako zahraničnému. Preto sme sa rozhodli priniesť projekt, ktorý medzinárodnému prostrediu bude pravidelne ukazovať kvalitu slovenskej vedy,“ vysvetľuje dôvody vzniku Slovak Science Digest Paulína Böhmerová, manažérka pre vzťahy s vedeckou komunitou spoločnosti ESET.

 

 

Vyzdielať článok