Odovzdávanie cien ESET Science Award sa uskutoční za prísnych hygienických opatrení

Aktuality

Odovzdávanie cien ESET Science Award sa uskutoční za prísnych hygienických opatrení

13.10.2020

BRATISLAVA – Druhý ročník ocenenia výnimočných vedcov ESET Science Award sa musí prispôsobiť náročným epidemickým podmienkam spôsobeným koronavírusom. Pôvodne sa malo odovzdávanie ocenení uskutočniť na slávnostnom galavečeri za účasti širokej akademickej obce. Kvôli nevyhnutným protiepidemickým opatreniam sa odovzdávanie uskutoční virtuálne iba v prítomnosti nominovaných vedcov a za prísnych hygienických opatrení. Podujatie bolo schválené Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Bratislave.

Cieľom ocenenia ESET Science Award je vyzdvihnúť osobnosti slovenskej vedy, ktorých prínos je významný nielen pre Slovensko, ale aj v medzinárodnom vedecko-výskumnom priestore. Napriek komplikovanej situácii sa Nadácia ESET a spoločnosť ESET rozhodli odovzdať ocenenia laureátom jednotlivých kategórií osobne a za prítomnosti médií, avšak bez prítomnosti hostí. Chcú totiž vzdať rešpekt úspešným slovenským vedcom a pedagógom, pretože aj v týchto časoch sú veda a výskum nevyhnutné pre napredovanie Slovenska, ako aj celej spoločnosti.

Odovzdávanie cien sa uskutoční v bratislavskej Starej tržnici za prísnych hygienických opatrení len za prítomnosti moderátorov, organizátorov a nominovaných. Nadácia ESET spolu s organizátormi podujatia spravili maximum preto, aby odovzdávanie cien prebehlo v súlade s nariadeniami príslušných orgánov a aby nepredstavovalo riziko pre verejné zdravie. Aj vďaka tomu bolo odovzdávanie cien schválené Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Bratislave.

Zoznam prijatých protiepidemických opatrení:

  • Všetci prítomní budú mať negatívne PCR testy na COVID-19 nie staršie ako 12 hodín.
    Testovanie biologických vzoriek na prítomnosť vírusu SARS-CoV-2 metódou RT-PCR zabezpečilo všetkým účastníkom Biomedicínske Centrum Slovenskej akadémie vied (BMC SAV)
  • Medzi prítomnými hosťami bude zabezpečený dvojmetrový rozostup.
  • Na každého účastníka podujatia pripadá viac ako 15 metrov štvorcových podlahovej plochy.
  • Všetci prítomní budú počas celého podujatia povinne nosiť rúška.
  • Pri vstupe sa bude všetkým účastníkom kontrolovať teplota bezkontaktným teplomerom a pred vstupom aj vo vnútorných priestoroch bude dostupná dezinfekcia rúk.
  • Počas celého podujatia sa budú dezinfikovať všetky dotykové plochy a najmenej raz za hodinu sa budú dezinfikovať aj sociálne zariadenia.
  • V prípade potreby bude pri vstupe do priestorov podujatia vykonávané testovanie certifikovanými antigénovými rýchlotestami spoločnosťou AGEL, a.s., ktorá zabezpečila aj odber vzoriek biologického materiálu pre testovanie účastníkov na prítomnosť vírusu SARS-CoV-2

Živé vysielanie z odovzdávania ocenení ESET Science Award je možné sledovať v stredu (14. októbra) od 13:30 na tomto linku: https://www.esetscienceaward.sk/sk/stream

Späť na Všetky aktuality