ESET Science Award vstupuje do svojho 6. ročníka. Nominácie sú otvorené do 3. mája 2024

ESET Science Award, ocenenie pre výnimočné vedecké osobnosti, spúšťa nominácie do svojho 6. ročníka. Tohtoročnou témou je Budúcnosť našej planéty, ktorá reflektuje aktuálne globálne výzvy. Aj tento rok bude laureátov vyberať medzinárodná komisia s nositeľom alebo nositeľkou Nobelovej ceny na jej čele. Nominácie sú otvorené do 3. mája 2024 na webovej stránke https://www.esetscienceaward.sk/.

Publikované: 27.03.2024

ESET Science Award vstupuje do svojho 6. ročníka. Nominácie sú otvorené do  3. mája 2024

Ocenenie ESET Science Award, ktoré organizuje Nadácia ESET, je venované vedeckým osobnostiam, ktorých výskum má pozitívny vplyv na spoločnosť. Ocenenie tento rok opäť otvára nominácie do troch kategórií – Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku, Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov a Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania. O výbere laureátov vo vedeckých kategóriách bude rozhodovať medzinárodná komisia pod vedením nositeľa alebo nositeľky Nobelovej ceny. 

 

 „Podporovať vedu a vedecké osobnosti na Slovensku je pre nás práve v týchto časoch mimoriadne dôležitá a zmysluplná úloha. Teraz, keď ako ľudstvo čelíme novým výzvam, ešte naliehavejšie chceme zdôrazniť význam špičkovej vedy a zároveň vyjadriť prostredníctvom nášho ocenenia vďaku a uznanie slovenským vedcom a vedkyniam za ich prácu,“ vysvetľuje Paulína Böhmerová, manažérka pre vzťahy s vedeckou komunitou spoločnosti ESET.

 

Slávnostné vyhlásenie laureátov ocenenia sa uskutoční počas galavečera v októbri 2024.

 

Zdielať článok