Aktuality

Ocenenie ESET Science Award otvára nominácie do kategórie Výnimočný vysokoškolský pedagóg. V nej ocení vysokoškolských pedagógov s ohľadom na ich vedecký aj pedagogický prínos. Uzávierka nominácií je 1. júla 2019.

Čítaj ďalej>

Ocenenie výnimočných vedcov ESET Science Award uzavrelo fázu nominácií. Do dvoch hlavných kategórií Výnimočná osobnosť slovenskej vedy a Výnimočný mladý vedec do 35 rokov sa prihlásilo viac ako 40 vedcov, ktorí pôsobia na Slovensku.

Čítaj ďalej>

Ocenenie výnimočných vedcov ESET Science Award spustilo prihlasovanie do dvoch kategórií: Výnimočná osobnosť slovenskej vedy a Výnimočný mladý vedec do 35 rokov.

Čítaj ďalej>

Nadácia ESET vyhlasuje novú grantovú výzvu, ktorej cieľom je podporovať popularizačné aktivity v oblasti vedy a výskumu na Slovensku. Žiadateľom rozdelí tento rok sumu 30 000 eur.

Čítaj ďalej>

V dňoch 14. a 15. februára 2019 navštívil Univerzitu Komenského v Bratislave britský teoretický fyzik, matematik a filozof vedy Sir Roger Penrose z Oxfordskej univerzity.

Čítaj ďalej>

Cieľom ocenenia ESET Science Award je podporiť vedu na Slovensku, predstaviť úspešné slovenské vedecké osobnosti a ukazovať spoločenské vzory aj z vedeckého prostredia.

Čítaj ďalej>