ESET Science Award je ocenenie pre výnimočné osobnosti vedy na Slovensku a Nadácia ESET ho od roku 2019 každoročne udeľuje v týchto kategóriách:

Výnimočná
osobnosť vedy
na Slovensku
Kategória oceňuje vedecké osobnosti, ktorých práca za posledných 10 rokov výnimočným spôsobom zviditeľnila vedu na Slovensku, v európskom alebo svetovom vedeckom priestore a má reálny alebo potenciálny presah aj do iných oblastí života slovenskej spoločnosti.

Prihláška

Nominácie sú zatvorené.

Výnimočná
osobnosť vedy
do 35 rokov
Kategória oceňuje vedecké osobnosti do 35 rokov, ktorých pôsobenie možno označiť za výnimočne prínosné pre slovenský vedecký priestor a má veľký potenciál do budúcnosti.

Prihláška

Nominácie sú zatvorené.

Výnimočná osobnosť
vysokoškolského
vzdelávania
Kategória oceňuje vysokoškolské osobnosti, za ich výnimočné pôsobenie vo svojom odbore a súčasne motiváciu študentov k mimoriadnym výsledkom a prispievaniu k prehlbovaniu ich záujmu o štúdium vedných odborov.

Prihláška

Nominácie sú zatvorené.

Medzinárodná komisia

O laureátoch ocenenia ESET Science Award rozhoduje prestížna medzinárodná komisia zložená zo svetovo uznávaných vedkýň a vedcov z rôznych vedných oblastí. Úlohu jej predsedu každoročne zastáva laureát či laureátka Nobelovej ceny.


Ambasádori

Ambasádori ESET Science Award sú vedci s celosvetovou pôsobnosťou, ktorí zastupujú ocenenie, jej finalistov a laureátov na medzinárodnej úrovni. Ich cieľom je rozšíriť vo svete povedomie o vede na Slovensku, o výnimočných vedcoch a vedkyniach pôsobiacich na Slovensku, a najvzájom prepájať vedecké pracoviská.


Diskusia „ Dokážeme rozpoznať inteligentný život vo vesmíre?“

Svetovo uznávaný vedec a nositeľ Nobelovej ceny, profesor Michel Mayor, viedol diskusiu s astrofyzikom a spoluzakladateľom festivalu Starmus, Garikom Israelianom, o skúmaní vesmíru a možnostiach objavovania inteligentného života mimo našej planéty. Diskusiu moderoval známy popularizátor vedy, David Eicher.


Galavečer ESET Science Award 2023

Vyhlásenie laureátov ocenenia ESET Science Award je každoročnou oslavou vedy na Slovensku. Galavečera sa zúčastnili predstavitelia vedeckej komunity zo Slovenska, aj zo zahraničia, veľvyslanci, predstavitelia vládnych inštitúcií na Slovensku. Piaty ročník ocenenia prebiehal pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej a Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Na podujatí boli vyhlásení laureáti v troch kategóriách: Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku, Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov, Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania.

Aktuality
Aktuality

Organizátor

Nadácia ESET

Hlavný partner

ESET enjoy safer technology

Partneri

Slovenská Akadémia ViedSlovenská technická univerzita v BratislaveUniverzita Komenského v BratislaveEnlightTukeMinisterstvo zahraničných vecíŽilinská univerzita v ŽilineUniverzita Pavla Jozefa Šafárika v KošiciachTechnická univerzita vo ZvoleneVeľvyslanectvo Holandského kráľovstvaBritské veľvyslanectvo v BratislaveVeľvyslanectvo Izraela na SlovenskuNadacia PontisŠtudentská rada vysokých škôl

Mediálni partneri

RTVSForbesDenník N.týždeňThe Slovak Spectator

Pod záštitou Zastúpenia Európskej komisie v SR

Pod záštitou Zastúpenia Európskej komisie v SR